Kokořínský důl

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko

Chráněná krajinná oblast KokořínskoVstupem do CHKO jsou města Mšeno, Liběchov, Dubá a od jihu královské věnné město Mělník.Pískovcové skalní stěny se sbíhají do kaňonovitého údolí povodí říček Pšovka, Liběchovka a Dolského potoka.CHKO Kokořínsko zahrnuje i několikpřírodních rezervací- Mokřady dolní a horní Liběchovky, Kokořínský důl, Kostelecké bory a hora Vlhošť. Lidová architektura je zachována v řadě obcí i měst - roubené či hrázděné domy, skalní byty. Některé dokonce získaly status vesnická památková rezervace nebo městská památková zóna.


Památky Kokořínska

Hrad kokořínDominantou je hrad Kokořín. Byl postaven po roce 1320, pravděpodobně Hynkem Berkou z Dubé. Hrad je zachycen mj.na mapě KČT 16 a je cílem výletů od 18.století. K hradu vedou značené turistické cesty. Původně gotický hrad Houska provází tajemné pověsti. Dnes žije kulturními akcemi - jarmarky, šermíři, tance, řemesla, zpěváci a hudebníci, sezónní i stálé expozice, dobově laděné aktivity jednotlivců i firem, svatební obřady apod.

Na Kokořínsku můžete navštívit dalším přístupné hrady, zámky i zříceniny zaniklých hradů..


Trasy turistické a cykloturistické

Pension U Báby Šubrový - KokořínskoKokořínsko je protkáno kilometry značených a udržovaných tras. Na jedné z nich se nachází náš pension a hostinec U báby Šubrový

Na turistické i cyklistické trasy se můžete vydat i z vlakových nádraží Kokořínska - Kanina, Nebužely, Lhotka u Mělníka. Můžete využít cyklostezky bikové i silniční.

Podporujeme :http://www.kokostezky.cz

Image